Testy potravinových doplňků

Už nějaký ten pátek chodím s kamarádem do posilovny, kterou nedávno nově otevřeli v centru města. Kromě normálních cen mi vyhovuje, že nemusím x-minut stepovat a čekat před každým cvičícím strojem a strávit tak půl hodiny ve frontách nebo u baru. Už se mi totiž dvakrát stalo, že jsem do menší posilovny přestal chodit jen proto, že se tam pomalu nedalo hnout. Člověk všude zakopával o nováčky a tekly mu nervy z toho, že po sobě ani neutírají lavice…

Jedno období jsem mnohem raději trávil s kamarádkou u informačního pultíku v recepci na krají místnosti, než abych se nervoval, že mě zase někdo předběhl třeba na rotopedu. Ne že by mě těšilo, namísto cvičení čas prokecat, ale… Aspoň jsem se dozvěděl něco zajímavého. Kamarádka mi třeba ukazovala na notebooku jedny stránky, co měla zrovna rozečtené – TestBlog.cz.

Týkaly se recenzí všeho možného. Ona si tam teda hledala hlavně kosmetické články a recenze potravin a pití. Mě ale naopak zaujala rubrika s potravinovými doplňky. Už párkrát jsem přemýšlel, že bych cvičení trochu podpořil i nějakým tím vitamínem, nebo doplňkem. Jenže naběhněte do obchodu s tím, že chcete třeba něco na růst svalů, zvýšení imunity, nebo prostě jen doplnění nejdůležitějších vitamínů a minerálů. Většinou se od prodávajících ani nedozvíte, k čemu všemu je doplňkové zobání vůbec dobré a jestli se to nepobije s něčím, co už užíváte. Že vám často vnutí výrobek, který je cenově úplně jinde, než jste původně chtěli, to snad ani nemusím zmiňovat.

Tady se mi líbí, že články píšou lidi, kteří mají výrobky opravdu vyzkoušené na vlastní kůži a ne jen vyčtené z informací na obalu, kde si přečtou první dvě věty výrobce a zbytek si domyslí. Je to podobné, jako když se zeptáte svého známého, jestli mu nakonec chutnal ten jogurt nebo sýr, co si kupoval na zkoušku, nebo jestli mu po tom testovacím užívání kolostra třeba nevyrostla třetí ruka, že.

Těžko vám dotyčný odrecituje slogany z letáčku. Řekne vám na rovinu, jestli věc stojí za koupi, nebo se na to máte vybodnout. A přesně o tohle mi jde. Nezdržovat se čtením reklam, ale vyhledávat důvěryhodné a užitečné recenze.

Přidat komentář